KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10355467
*
nr 1035 5467
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Blandteknik, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bladets mått: 152x102
Kondition: oramad, löst blad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 20:58:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 14:59:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30
-
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12
*
Per Adalbert von Rosen
Kondition: oramad, löst blad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
nr 1035 5467
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Blandteknik, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bladets mått: 152x102
Kondition: oramad, löst blad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 14:59:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30 -
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12