GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kruka 7256180
*
nr 725 6180
Kruka
keramik, höjd: 41
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2011
kl 18:39:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 09:36:03
1
100 kr
13/11 16:45:44
2
150 kr
14/11 14:51:15
3
250 kr
14/11 15:23:17
2
250 kr
14/11 17:21:44
4
400 kr
14/11 17:33:12
3
450 kr
14/11 18:30:54
5
500 kr
14/11 18:34:03
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik kruka
-
7056 Jardiniere
faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:45
-
7094 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43
*
Kruka
nr 725 6180
Kruka
keramik, höjd: 41
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 09:36:03 | 1 | 100 kr |
13/11 16:45:44 | 2 | 150 kr |
14/11 14:51:15 | 3 | 250 kr |
14/11 15:23:17 | 2 | 250 kr |
14/11 17:21:44 | 4 | 400 kr |
14/11 17:33:12 | 3 | 450 kr |
14/11 18:30:54 | 5 | 500 kr |
14/11 18:34:03 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik kruka
-
7056 Jardiniere
faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:45 -
7094 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43