![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Spice shelf 10302099
*
nr 1030 2099
SPICE SHELF
Gefle, length: 72 cm, width: 17 cm, height: 26 cm, wear, missfärgningar samt ett lagat handtag.
Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm
Condition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday April 11 2016
at 20:39:56
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/4 14:16:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
-
5198 BOOKCASE
stained pine. Length: 70 cm, width: 25 cm, height:..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:42
-
6113 BOOKCASE
med lådor Ulferts. Length: 61 cm, width: 43 cm, he..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:53
-
5188 BOOK CASE
2 pcs. Length: 90 cm, width: 42 cm, height: 191 cm..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:46
-
6457 BOOK CASE
Alm/björk. Length: 130 cm, width: 26 cm, height: 7..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:23
-
6284 Cake stand
height: 88 cm,
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:53
-
6060 DOLL'S HOUSE
med möbler, including badkar, piano, easy chair, W..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:01
*
SPICE SHELF
Condition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
nr 1030 2099
SPICE SHELF
Gefle, length: 72 cm, width: 17 cm, height: 26 cm, wear, missfärgningar samt ett lagat handtag.
Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm
Condition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday April 11 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/4 14:16:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
-
5198 BOOKCASE
stained pine. Length: 70 cm, width: 25 cm, height:..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:42 -
6113 BOOKCASE
med lådor Ulferts. Length: 61 cm, width: 43 cm, he..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:53 -
5188 BOOK CASE
2 pcs. Length: 90 cm, width: 42 cm, height: 191 cm..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:46
-
6457 BOOK CASE
Alm/björk. Length: 130 cm, width: 26 cm, height: 7..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:23 -
6284 Cake stand
height: 88 cm,
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:53 -
6060 DOLL'S HOUSE
med möbler, including badkar, piano, easy chair, W..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:01