![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6161344
*
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 12:30:05
1
750 kr
13/12 17:54:17
2
750 kr
13/12 17:54:49
2
800 kr
14/12 17:55:43
3
Vinnande bud
14/12 18:15:14
4
900 kr
14/12 18:17:21
4
1.000 kr
14/12 18:18:09
4
1.300 kr
14/12 18:19:06
4
1.500 kr
14/12 18:20:32
4
1.800 kr
14/12 18:21:37
4
2.300 kr
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 12:30:05 | 1 | 750 kr |
13/12 17:54:17 | 2 | 750 kr |
13/12 17:54:49 | 2 | 800 kr |
14/12 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
14/12 18:15:14 | 4 | 900 kr |
14/12 18:17:21 | 4 | 1.000 kr |
14/12 18:18:09 | 4 | 1.300 kr |
14/12 18:19:06 | 4 | 1.500 kr |
14/12 18:20:32 | 4 | 1.800 kr |
14/12 18:21:37 | 4 | 2.300 kr |
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25