KONST / Litografier / Färglitografi 12044570
nr 1204 4570
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vinter, Ydre. Signerad, numrerad 187/310. Motivet: 35x54 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 september 2018
kl 20:57:40
17/9 18:04:44
17/9 20:17:17
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren