![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahästar 5075285
*
nr 507 5285
Dalahästar
4 st. tidigt 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2008
kl 17:01:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 19:44:03
1
500 kr
31/1 10:44:52
2
950 kr
31/1 15:48:39
3
800 kr
31/1 15:58:13
3
1.000 kr
1/2 13:52:57
2
1.500 kr
1/2 14:47:11
3
1.300 kr
1/2 14:48:42
3
1.500 kr
1/2 15:24:19
3
1.600 kr
2/2 12:09:39
4
Vinnande bud
2/2 13:56:44
3
1.900 kr
2/2 14:01:17
3
2.400 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Dalahästar
nr 507 5285
Dalahästar
4 st. tidigt 1900-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 19:44:03 | 1 | 500 kr |
31/1 10:44:52 | 2 | 950 kr |
31/1 15:48:39 | 3 | 800 kr |
31/1 15:58:13 | 3 | 1.000 kr |
1/2 13:52:57 | 2 | 1.500 kr |
1/2 14:47:11 | 3 | 1.300 kr |
1/2 14:48:42 | 3 | 1.500 kr |
1/2 15:24:19 | 3 | 1.600 kr |
2/2 12:09:39 | 4 | Vinnande bud |
2/2 13:56:44 | 3 | 1.900 kr |
2/2 14:01:17 | 3 | 2.400 kr |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52