KONST / Litografier / Färglitografi 8474058
*
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 20:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 23:34:42
1
Vinnande bud
16/9 17:54:17
2
150 kr
16/9 17:55:16
2
300 kr
16/9 17:56:04
2
400 kr
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03
-
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45
-
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16
*
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Axel Salto
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 23:34:42 | 1 | Vinnande bud |
16/9 17:54:17 | 2 | 150 kr |
16/9 17:55:16 | 2 | 300 kr |
16/9 17:56:04 | 2 | 400 kr |
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16