ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6765083
*
nr 676 5083
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 107
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2011
kl 19:24:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 16:51:43
1
300 kr
16/1 11:47:49
2
350 kr
17/1 19:04:25
3
400 kr
17/1 19:05:56
2
450 kr
17/1 19:07:40
3
500 kr
17/1 19:09:40
2
550 kr
17/1 19:11:09
3
600 kr
17/1 19:14:23
2
650 kr
17/1 19:17:34
3
700 kr
17/1 19:19:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 676 5083
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 107
Kondition: skadad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 16:51:43 | 1 | 300 kr |
16/1 11:47:49 | 2 | 350 kr |
17/1 19:04:25 | 3 | 400 kr |
17/1 19:05:56 | 2 | 450 kr |
17/1 19:07:40 | 3 | 500 kr |
17/1 19:09:40 | 2 | 550 kr |
17/1 19:11:09 | 3 | 600 kr |
17/1 19:14:23 | 2 | 650 kr |
17/1 19:17:34 | 3 | 700 kr |
17/1 19:19:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35