![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Sculptures and works of art / Sculptures 12044611
*
nr 1204 4611
SCULPTURES
5 pcs, ceramics, dogs. Length: 14-23,
5 st, Keramik, Hundar. Längd: 14-23
Withdrawn
Auction date:
Monday September 17 2018
at 19:21:16
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
7030 SCULPTURE
Bing & Grøndahl, Denmark, porcelain, fiskarpojke p..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:03
-
7070 SCULPTURE
Patinerad metall. Height: 45 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:39
-
6370 WOODEN SCULPTU..
2 pcs, ej signerade, old. Height: 22-24,
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:52
*
SCULPTURES
nr 1204 4611
SCULPTURES
5 pcs, ceramics, dogs. Length: 14-23,
5 st, Keramik, Hundar. Längd: 14-23
Withdrawn |
|
Auction date: |
Monday September 17 2018 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
7030 SCULPTURE
Bing & Grøndahl, Denmark, porcelain, fiskarpojke p..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:03 -
7070 SCULPTURE
Patinerad metall. Height: 45 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:39 -
6370 WOODEN SCULPTU..
2 pcs, ej signerade, old. Height: 22-24,
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:52