![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Ram 10123051
*
nr 1012 3051
Ram
Nyrokoko, med oljemålning, interiör, ramens innermått: 69x56
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:54:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 19:05:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör nyrokoko olja oljemålning oljemålningar ram
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
*
Ram
nr 1012 3051
Ram
Nyrokoko, med oljemålning, interiör, ramens innermått: 69x56
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 19:05:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör nyrokoko olja oljemålning oljemålningar ram
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49