KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 16229071
nr 1622 9071
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Tuschteckningar, Signerade, daterade 1935, Adolf Fredriks kyrka/Fjällgatan. Bildmått: 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:35:43
22/5 14:12:12
100 kr
25/5 14:29:54
Per Landström
Läs mer om Per Landström