SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sked 4274738
nr 427 4738
Sked
silver, förgylld, ryska stplr. Motiv från St. Petersburg, längd: 19, 5
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.500 kr
måndag 14 januari 2008
1.300 kr
1.600 kr
2.100 kr
2.100 kr
2.400 kr
2.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver