KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12154148
*
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:31:53
1
100 kr
31/10 19:36:28
2
300 kr
3/11 18:58:35
1
250 kr
3/11 18:58:35
2
300 kr (Budbetjänt)
3/11 18:59:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Deurell
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:31:53 | 1 | 100 kr |
31/10 19:36:28 | 2 | 300 kr |
3/11 18:58:35 | 1 | 250 kr |
3/11 18:58:35 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/11 18:59:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk mÃ¥lare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54