![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 4217343
*
nr 421 7343
Bordslampfot
Keramik, Italien, höjd: 52
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa italien italiensk keramik sydeuropa
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37
*
Bordslampfot
nr 421 7343
Bordslampfot
Keramik, Italien, höjd: 52
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2006 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa italien italiensk keramik sydeuropa
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16 -
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37