![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9625370
*
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:53:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 16:52:46
1
2.200 kr
18/5 13:31:38
2
1.200 kr
18/5 13:31:38
1
1.300 kr (Budbetjänt)
18/5 16:33:51
2
1.500 kr
18/5 16:33:51
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/5 16:51:43
2
2.000 kr
18/5 16:51:43
1
2.200 kr (Budbetjänt)
18/5 16:55:11
3
Vinnande bud
18/5 16:57:07
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 16:52:46 | 1 | 2.200 kr |
18/5 13:31:38 | 2 | 1.200 kr |
18/5 13:31:38 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:33:51 | 2 | 1.500 kr |
18/5 16:33:51 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:51:43 | 2 | 2.000 kr |
18/5 16:51:43 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:55:11 | 3 | Vinnande bud |
18/5 16:57:07 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12