KONST / Litografier / Färglitografi 15286410
nr 1528 6410
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Modell. Signerad, numrerad 97/120, daterad -73. Färglitografi, bildmått: 27x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:50:28
19/3 12:50:31
100 kr
20/3 18:20:59
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin