KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17524402
nr 1752 4402
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 48, Fiskare, 63x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x64
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 januari 2026
kl 19:10:40
3/1 16:48:17
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander