KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12701209
nr 1270 1209
Maurice Denis
(1870-1943), Frankrike
Etsning, Lénfant au tambourin". Signerad i plåten. Motivet: 24,5x18 cm
Maurice Denis, fransk målare och grafiker född 1870, död 1943.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:04:36
25/8 21:30:37
Maurice Denis
Läs mer om Maurice Denis