KONST / Litografier / Färglitografi 11031291
*
nr 1103 1291
Leonor Fini
(1907-1996), Argentina
Färglitografi, 4 st, Leonor Fini (1907-1996), bladets mått: 71x55
Kondition: lösa blad
Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:54:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 14:21:59
1
900 kr
23/4 21:38:56
2
800 kr
23/4 21:38:56
1
900 kr (Budbetjänt)
24/4 20:35:52
3
1.000 kr
24/4 20:49:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argentina argentinsk färglitografi grafik leonor fini litografi litografier litografiskt blad sydamerika sydamerikansk
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Leonor Fini
Kondition: lösa blad
Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Läs om budbetjänten
nr 1103 1291
Leonor Fini
(1907-1996), Argentina
Färglitografi, 4 st, Leonor Fini (1907-1996), bladets mått: 71x55
Kondition: lösa blad
Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 14:21:59 | 1 | 900 kr |
23/4 21:38:56 | 2 | 800 kr |
23/4 21:38:56 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
24/4 20:35:52 | 3 | 1.000 kr |
24/4 20:49:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argentina argentinsk färglitografi grafik leonor fini litografi litografier litografiskt blad sydamerika sydamerikansk
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12