![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Plädar 9959522
*
nr 995 9522
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
Plädar, 2 st, Viola Gråsten (f. 1910), 1950-tal, (f. 1910)
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 18:21:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 19:28:15
1
400 kr
6/11 21:05:28
2
600 kr
16/11 18:16:19
3
600 kr
16/11 18:16:19
2
600 kr (Budbetjänt)
16/11 18:16:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
6294 Gardiner
ett par + 3 kuddar, Jobs handtryck, modell "Tulpan..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:17
-
6158 Gardiner
ett par, 200x116, Linne, Josef Frank (1885-1967), ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
-
6329 Gardiner
Ett par, linne, 130x215 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:30
-
6465 Linneduk
+ handdukar, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar)
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:25
*
Viola Gråsten
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 995 9522
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
Plädar, 2 st, Viola Gråsten (f. 1910), 1950-tal, (f. 1910)
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 19:28:15 | 1 | 400 kr |
6/11 21:05:28 | 2 | 600 kr |
16/11 18:16:19 | 3 | 600 kr |
16/11 18:16:19 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/11 18:16:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{4DA5D93D-6076-4463-A034-4B9C879FD2C4}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
6294 Gardiner
ett par + 3 kuddar, Jobs handtryck, modell "Tulpan..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:17 -
6158 Gardiner
ett par, 200x116, Linne, Josef Frank (1885-1967), ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23 -
6329 Gardiner
Ett par, linne, 130x215 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:30
-
6465 Linneduk
+ handdukar, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar)
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:25