![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9255138
*
nr 925 5138
Nils Asp
(1916-1987), Sverige
Oljemålning , Nils Asp (1916-1987), Sign 1952, "Dimma Hirtshals", 44 x 54
Nils Asp, svensk målare, grafiker, tecknare och pedagog, född i Stockholm 1916, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:31:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 12:55:19
1
250 kr
16/11 15:31:55
2
300 kr
16/11 15:33:18
3
350 kr
16/11 17:03:55
1
400 kr
16/11 18:19:13
2
700 kr
16/11 18:54:18
1
600 kr
16/11 18:54:18
2
700 kr (Budbetjänt)
17/11 19:24:39
4
800 kr
17/11 19:26:43
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Nils Asp
Nils Asp, svensk målare, grafiker, tecknare och pedagog, född i Stockholm 1916, död 1987 .
Läs mer om Nils Asp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils asp olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Nils Asp
Nils Asp, svensk målare, grafiker, tecknare och pedagog, född i Stockholm 1916, död 1987 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Nils Asp
nr 925 5138
Nils Asp
(1916-1987), Sverige
Oljemålning , Nils Asp (1916-1987), Sign 1952, "Dimma Hirtshals", 44 x 54
Nils Asp, svensk målare, grafiker, tecknare och pedagog, född i Stockholm 1916, död 1987 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 12:55:19 | 1 | 250 kr |
16/11 15:31:55 | 2 | 300 kr |
16/11 15:33:18 | 3 | 350 kr |
16/11 17:03:55 | 1 | 400 kr |
16/11 18:19:13 | 2 | 700 kr |
16/11 18:54:18 | 1 | 600 kr |
16/11 18:54:18 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
17/11 19:24:39 | 4 | 800 kr |
17/11 19:26:43 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{9DA642ED-0410-400B-A090-FAB52ECF2927}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Nils Asp
Nils Asp, svensk mÃ¥lare, grafiker, tecknare och pedagog, född i Stockholm 1916, död 1987 .Läs mer om Nils Asp
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils asp olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03