LIGHTING / Table lamps / Table lamp 7897180
*
nr 789 7180
TABLE LAMP
ceramics, Reliefmotiv, 1950s, height: 120,
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 5 2012
at 17:29:10
- Bid history
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
6310 TABLE LAMP
EAE, glas i fot, brass. Height: 52 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:35
-
6216 TABLE LAMP
Svenskt Tenn, Sweden, wood, med skärm stensöta. He..//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:16
-
6015 TABLE LAMP
Luceplan, Italy, design: Meda/Rizzatto, height: 55..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:51
-
5275 TABLE LAMP
brass, Arvid Böhlmark, Stockholm, Sweden. Height: ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:07
-
6165 TABLE LAMP
Miranda. Height: 77 cm,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:45
-
6099 TABLE LAMP
Studio Ã…hus, glas / metall. Height: 38 cm,
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:18
*
TABLE LAMP
nr 789 7180
TABLE LAMP
ceramics, Reliefmotiv, 1950s, height: 120,
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 5 2012 |
- Bid history
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
6310 TABLE LAMP
EAE, glas i fot, brass. Height: 52 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:35 -
6216 TABLE LAMP
Svenskt Tenn, Sweden, wood, med skärm stensöta. He..//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:16 -
6015 TABLE LAMP
Luceplan, Italy, design: Meda/Rizzatto, height: 55..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:51
-
5275 TABLE LAMP
brass, Arvid Böhlmark, Stockholm, Sweden. Height: ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:07 -
6165 TABLE LAMP
Miranda. Height: 77 cm,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:45 -
6099 TABLE LAMP
Studio Ã…hus, glas / metall. Height: 38 cm,
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:18