![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12012549
*
nr 1201 2549
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Etsning, Man med hundar. Motivet: 31x41
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 20:36:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 20:18:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren etsning etsningar grafik man med hundar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:17
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:49
-
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6179 Parti grafik
modell äldre, oramade lösa blad, Kopparstick, lito..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:21
*
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Lindgren
nr 1201 2549
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Etsning, Man med hundar. Motivet: 31x41
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 20:18:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Lindgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren etsning etsningar grafik man med hundar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:17 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:35 -
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:49 -
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6179 Parti grafik
modell äldre, oramade lösa blad, Kopparstick, lito..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:21