ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 8192469
*
nr 819 2469
Pigtittare
1800-tal, masurbjörk, , höjd: 44
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2013
kl 19:46:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 00:15:46
1
300 kr
8/4 17:21:57
2
200 kr
8/4 17:25:15
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 819 2469
Pigtittare
1800-tal, masurbjörk, , höjd: 44
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 00:15:46 | 1 | 300 kr |
8/4 17:21:57 | 2 | 200 kr |
8/4 17:25:15 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53