ART / Misc. paintings / Kalenderblad 8941045
*
nr 894 1045
Kalenderblad
4 pcs, 1951, subject: 21x31,
4 st, 1951, motivet: 21x31
Estimate:
500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:23:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/4 22:40:02
1
100 kr
12/5 16:39:51
2
150 kr
12/5 17:33:17
3
500 kr
12/5 17:41:07
4
300 kr
12/5 19:11:24
5
Vinnande bud
12/5 19:12:07
5
justering av budtak
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kalenderblad konst
-
6358 Bemålade tryck
4 pcs, China, contemporary production. Image dimen..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:03
-
6207 GRAPHIC ART
3 pcs, no signature, Collection Marina, Picasso, 1..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:18
-
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:57
-
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, painted wood. Height: 90 cm, Wid..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:12
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:26
*
Kalenderblad
Read more about 50/60-tal
nr 894 1045
Kalenderblad
4 pcs, 1951, subject: 21x31,
4 st, 1951, motivet: 21x31
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
30/4 22:40:02 | 1 | 100 kr |
12/5 16:39:51 | 2 | 150 kr |
12/5 17:33:17 | 3 | 500 kr |
12/5 17:41:07 | 4 | 300 kr |
12/5 19:11:24 | 5 | Vinnande bud |
12/5 19:12:07 | 5 | justering av budtak |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kalenderblad konst
-
6358 Bemålade tryck
4 pcs, China, contemporary production. Image dimen..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:03 -
6207 GRAPHIC ART
3 pcs, no signature, Collection Marina, Picasso, 1..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:18 -
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:57
-
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, painted wood. Height: 90 cm, Wid..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 19:12 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:26