![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14409365
*
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 19:22:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 15:21:37
1
2.000 kr
20/12 19:10:31
2
2.600 kr
20/12 19:14:29
1
3.000 kr
20/12 19:17:01
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik i mapp karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 15:21:37 | 1 | 2.000 kr |
20/12 19:10:31 | 2 | 2.600 kr |
20/12 19:14:29 | 1 | 3.000 kr |
20/12 19:17:01 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik i mapp karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12