KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385430
nr 1538 5430
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Utsikt över takåsar. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 76x87 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:53:26
1/5 19:46:07
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström