KONST / Litografier / Litografi 9445664
*
nr 944 5664
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografi, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), "Fransk fasad", Pt, 23 x 11
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 21:08:38
1
Vinnande bud
22/2 23:03:01
2
150 kr
22/2 23:03:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier nåw svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke pettersson
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
*
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
nr 944 5664
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografi, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), "Fransk fasad", Pt, 23 x 11
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 21:08:38 | 1 | Vinnande bud |
22/2 23:03:01 | 2 | 150 kr |
22/2 23:03:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Ã…ke Wilhelm Pettersson (NÃ…W), född 1925 i Kalmar, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier nåw svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke pettersson
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47