ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3456528
*
nr 345 6528
Spegel
trä, H110
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 14:53:08
1
350 kr
31/1 12:04:15
2
350 kr
31/1 14:00:06
3
800 kr
31/1 14:57:56
1
450 kr
31/1 14:58:50
1
500 kr
31/1 14:59:29
1
550 kr
31/1 14:59:58
1
600 kr
31/1 15:00:27
1
650 kr
31/1 15:01:00
1
700 kr
31/1 15:01:26
1
750 kr
31/1 15:54:29
1
800 kr
31/1 15:55:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 345 6528
Spegel
trä, H110
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 14:53:08 | 1 | 350 kr |
31/1 12:04:15 | 2 | 350 kr |
31/1 14:00:06 | 3 | 800 kr |
31/1 14:57:56 | 1 | 450 kr |
31/1 14:58:50 | 1 | 500 kr |
31/1 14:59:29 | 1 | 550 kr |
31/1 14:59:58 | 1 | 600 kr |
31/1 15:00:27 | 1 | 650 kr |
31/1 15:01:00 | 1 | 700 kr |
31/1 15:01:26 | 1 | 750 kr |
31/1 15:54:29 | 1 | 800 kr |
31/1 15:55:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35