KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15232014
*
nr 1523 2014
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skanstull. Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 18:01:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:31:49
1
350 kr
16/2 22:22:46
2
350 kr
16/2 22:22:46
1
350 kr (Budbetjänt)
16/2 22:22:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skanstull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
Lasse Algemo
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1523 2014
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skanstull. Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 10:31:49 | 1 | 350 kr |
16/2 22:22:46 | 2 | 350 kr |
16/2 22:22:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/2 22:22:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skanstull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50