ART / Sculptures and works of art / Bowl 4061123
nr 406 1123
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
BOWL, fajans, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, 1940-50-tal, rosa och svarta ränder, bladdekor, dia: 25 cm, längd: 26 cm, signerad:”(studiohanden) f. 3', Slitage i spetsen
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
2500
SEK 3400
Monday April 10 2006
at 16:00:00
2.600 kr
2.100 kr
2.300 kr
2.500 kr
hidden*
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg