KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16274139
nr 1627 4139
Ferdinand Boberg
(1860-1946), Sverige
" Finska vedskutor torka seglen vid Strandvägen". Signerad, blandteknik, daterad 1915-40,18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 10 juni 2024
kl 19:48:53
1.000 kr
1.100 kr
Ferdinand Boberg
Läs mer om Ferdinand Boberg