![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Sculptures and works of art / Sculptures 9861140
*
nr 986 1140
SCULPTURES
6 parts, porslin / keramik, olika tillverkare, height: 12-24,
6 st, porslin / keramik, olika tillverkare, höjd: 12-24
Estimate:
600
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday October 12 2015
at 18:21:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/10 09:08:11
1
100 kr
8/10 23:23:19
2
Vinnande bud
10/10 19:47:02
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk olika tillverkare porslin skulptur skulpturer
-
7030 SCULPTURE
Bing & Grøndahl, Denmark, porcelain, fiskarpojke p..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:03
-
6370 WOODEN SCULPTU..
2 pcs, ej signerade, old. Height: 22-24,
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:52
*
SCULPTURES
nr 986 1140
SCULPTURES
6 parts, porslin / keramik, olika tillverkare, height: 12-24,
6 st, porslin / keramik, olika tillverkare, höjd: 12-24
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday October 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/10 09:08:11 | 1 | 100 kr |
8/10 23:23:19 | 2 | Vinnande bud |
10/10 19:47:02 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk olika tillverkare porslin skulptur skulpturer
-
7030 SCULPTURE
Bing & Grøndahl, Denmark, porcelain, fiskarpojke p..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:03 -
6370 WOODEN SCULPTU..
2 pcs, ej signerade, old. Height: 22-24,
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:52