![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12819026
*
nr 1281 9026
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Oljemålning, Klara sjö, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 30x40 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 18:04:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 20:51:32
1
200 kr
9/10 20:52:36
1
Vinnande bud
9/10 20:53:35
1
justering av budtak
14/10 17:56:17
2
150 kr
14/10 17:56:17
1
200 kr (Budbetjänt)
14/10 17:57:05
2
250 kr
14/10 17:57:05
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans lindström klara sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Frans Lindström
nr 1281 9026
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Oljemålning, Klara sjö, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 30x40 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 20:51:32 | 1 | 200 kr |
9/10 20:52:36 | 1 | Vinnande bud |
9/10 20:53:35 | 1 | justering av budtak |
14/10 17:56:17 | 2 | 150 kr |
14/10 17:56:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
14/10 17:57:05 | 2 | 250 kr |
14/10 17:57:05 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans lindström klara sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19