KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13891047
nr 1389 1047
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Hötorget". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 46x62cm, yttermått inklusive ram: 64x79cm
Utrop:
18.000 kr
Såld:
15.500 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:24:17
5/4 17:08:46
15.000 kr
5/4 17:48:54
Sven X-et Erixson
Läs mer om Sven X-et Erixson