KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11574462
nr 1157 4462
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Årstabron", 1979. Signerad och numrerad 65/265, bladets mått: 54x44
Kondition: löst blad
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 januari 2018
kl 19:09:15
150 kr
200 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth