![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691129
*
nr 1269 1129
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Studie. Signerad. Olja på pannå, 13x9
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 18:37:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 21:59:09
1
100 kr
19/8 09:04:32
2
150 kr
19/8 10:22:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl abel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44
*
Karl Abel
Karl Abel, svensk målare född 1891.
nr 1269 1129
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Studie. Signerad. Olja på pannå, 13x9
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 21:59:09 | 1 | 100 kr |
19/8 09:04:32 | 2 | 150 kr |
19/8 10:22:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl abel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44