![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713466
*
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 20:36:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 22:22:45
1
150 kr
8/1 19:51:12
2
400 kr
11/1 10:52:21
3
300 kr
11/1 10:52:21
2
350 kr (Budbetjänt)
11/1 10:53:08
3
400 kr
11/1 10:53:08
2
400 kr (Budbetjänt)
11/1 10:55:18
3
500 kr
11/1 15:46:18
1
500 kr
11/1 15:46:18
3
500 kr (Budbetjänt)
11/1 15:46:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 22:22:45 | 1 | 150 kr |
8/1 19:51:12 | 2 | 400 kr |
11/1 10:52:21 | 3 | 300 kr |
11/1 10:52:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:53:08 | 3 | 400 kr |
11/1 10:53:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:55:18 | 3 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 1 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/1 15:46:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20