KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966374
*
nr 1596 6374
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 19:34:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 09:35:15
1
1.500 kr
5/2 19:29:21
2
Vinnande bud
5/2 19:29:57
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna i drömlandskap mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
nr 1596 6374
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 09:35:15 | 1 | 1.500 kr |
5/2 19:29:21 | 2 | Vinnande bud |
5/2 19:29:57 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1943, död 2008.Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna i drömlandskap mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50