KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13348338
*
nr 1334 8338
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Kondition: skadad duk
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:21:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 17:30:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Carl Peter Mazer
Kondition: skadad duk
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
nr 1334 8338
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Kondition: skadad duk
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/6 17:30:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43