ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10188037
*
nr 1018 8037
Spegel
oval, höjd: 75 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 18:31:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 19:07:32
1
300 kr
11/2 19:37:10
2
1.200 kr
14/2 18:40:05
3
400 kr
14/2 18:40:05
2
450 kr (Budbetjänt)
14/2 18:41:06
3
600 kr
14/2 18:41:06
2
700 kr (Budbetjänt)
14/2 19:05:43
3
800 kr
14/2 19:05:43
2
900 kr (Budbetjänt)
15/2 18:19:40
3
1.000 kr
15/2 18:19:40
2
1.100 kr (Budbetjänt)
15/2 18:19:59
3
1.200 kr
15/2 18:19:59
2
1.200 kr (Budbetjänt)
15/2 18:21:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1018 8037
Spegel
oval, höjd: 75 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 19:07:32 | 1 | 300 kr |
11/2 19:37:10 | 2 | 1.200 kr |
14/2 18:40:05 | 3 | 400 kr |
14/2 18:40:05 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
14/2 18:41:06 | 3 | 600 kr |
14/2 18:41:06 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
14/2 19:05:43 | 3 | 800 kr |
14/2 19:05:43 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
15/2 18:19:40 | 3 | 1.000 kr |
15/2 18:19:40 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
15/2 18:19:59 | 3 | 1.200 kr |
15/2 18:19:59 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
15/2 18:21:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23