KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707128
nr 1570 7128
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Kvinna med krus. Signerad. Olja på duk, 96x64 cm, yttermått inklusive ram: 113x82 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
800 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:11:04