KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556085
nr 1455 6085
Malte Nyberg-Tolf
(1929-2014), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Monogramsignerad. Olja på duk, 60x40cm, yttermått inklusive ram: 66x47cm
Malte Nyberg-Tolf, svensk bildkonstnär född 1929, död 2014.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:58:54
21/3 17:17:53
Malte Nyberg-Tolf
Läs mer om Malte Nyberg-Tolf