KONST / Litografier / Färglitografier 11276047
nr 1127 6047
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 10 st, Lars Norrman (1915-1979), lösa blad, bladets mått: 83x48 - 60x72
Kondition: slitage, skador
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 september 2017
kl 21:01:36
300 kr
350 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman