KONST / Litografier / Litografiskt tryck 14145394
*
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:20:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 18:44:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
3142 Färglifografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03
-
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45
*
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 18:44:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
3142 Färglifografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46 -
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25 -
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45