KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872098
nr 1487 2098
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Blommor i vinterfönster". Signerad. Akvarell. Bildmått: ca 40x32 cm, oramat löst blad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:32:34
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg