![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12872288
*
nr 1287 2288
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 116/350, "Adam & Eva". Motivet: 37x43 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:27:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 20:26:14
1
100 kr
10/11 11:12:50
2
150 kr
10/11 21:32:24
1
Vinnande bud
11/11 16:16:05
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
- Läs mer...
Karneval (Stig Lindberg)
Karneval designades av Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg och var i produktion 1958-1962.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
nr 1287 2288
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 116/350, "Adam & Eva". Motivet: 37x43 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 20:26:14 | 1 | 100 kr |
10/11 11:12:50 | 2 | 150 kr |
10/11 21:32:24 | 1 | Vinnande bud |
11/11 16:16:05 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv pÃ¥ Söderslätt.Läs mer om Alf Olsson
- Läs mer...
Karneval (Stig Lindberg)
Karneval designades av Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg och var i produktion 1958-1962.
Karneval designades av Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg och var i produktion 1958-1962.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12