![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Blanket 12905087
*
nr 1290 5087
BLANKET
Habo Yllefabrik, 1950s, "Indianfilt", ej märkt. Width: 142cm. Height: 178cm.
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday November 18 2019
at 19:23:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 20:17:47
1
100 kr
18/11 18:33:51
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
6294 CURTAINS
ett par + 3 kuddar, Jobs handtryck, modell "Tulpan..//
Present: SEK 1100
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:17
-
6158 CURTAINS
one pair, 200x116, linen, Josef Frank (1885-1967),..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:23
-
6329 CURTAINS
one pair, linen, 130x215 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:30
-
6465 LINEN CLOTH
+ towels, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar),
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:25
*
BLANKET
Read more about Retro
nr 1290 5087
BLANKET
Habo Yllefabrik, 1950s, "Indianfilt", ej märkt. Width: 142cm. Height: 178cm.
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday November 18 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/11 20:17:47 | 1 | 100 kr |
18/11 18:33:51 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...![](/tema/themes/{4A621CA0-F211-4ABE-9343-001B107B53C6}_183x97.jpg)
Read more about Retro
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
6294 CURTAINS
ett par + 3 kuddar, Jobs handtryck, modell "Tulpan..//
Present: SEK 1100
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:17 -
6158 CURTAINS
one pair, 200x116, linen, Josef Frank (1885-1967),..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:23 -
6329 CURTAINS
one pair, linen, 130x215 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:30
-
6465 LINEN CLOTH
+ towels, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar),
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:25