KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456128
*
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:29:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 19:46:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 19:46:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Ã…ke Svenson, svensk fotograf, mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1942.Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43