![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15033372
*
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 14:44:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:54
*
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 14:44:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.Läs mer om Sven Nordqvist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:54